Tomasz

Szpakowski

TomekSzpakowski_260px

Kim jestem?

Nazywam się Tomasz Szpakowski, tworzę biżuterię od 20 lat. Jest to moja pasja a nie tylko zajęcie zawodowe. Twórca opowiada o sobie poprzez swoje prace dlatego zapraszam Cię do wizyty na stronie i bliższego poznania moich dotychczasowych projektów.

Jak pracuję?

Tak jak na drzewie nie ma dwóch takich samych liści, tak każdy człowiek jest indywidualnością. Moja praca to poszukiwanie idealnej formy, która będzie harmonizowała z konkretną osobom i podkreślała jej unikatowość. Galeria prezentuje zrealizowane projekty na indywidualne zamówienie. Prezentowane prace, mogą służyć za inspiracje do kolejnego pomysł jednak nigdy nie odtwarzam i nie kopiuje zrealizowanych wzorów. Każdy projekt to czyjaś historia i część emocji, które wiążą się z intencjami zamawiającego i konkretną okazją dla której został stworzony. Spotkajmy się, opowiedz mi dla kogo i z jakiej okazji chcesz zmówić biżuterię albo przedmiot a wspólnie stworzymy projekt, który opowie twoją historię i odzwierciedli twoje uczucia.

Co mnie inspiruje?

Przyroda, jej harmonia, energia i ponad czasowa siła życia, to ona jest źródłem dającym mi inspiracje. Każdy kształt pochodzi od niej, ona determinuje nasz rytm życia i ma wpływ na to jak funkcjonujemy.

Człowiek ważne jest dla mnie, aby poznać tych dla których tworzę. Rozmowa i poznanie drugiej osoby jest nieodłącznym elementem mojego procesu twórczego.

Zmysłowość, która nie jest tylko i wyłącznie fizyczną reakcją, ale czymś niematerialnym, odczuwalnym jako suma działania wszelkich zmysłów.​

Bliska jest mi teoria „Energii kształtów” (więcej w zakładce energia kształtów), opisująca wpływ kształtów i form na predyspozycje człowieka i jego odczuwanie rzeczywistości.​